Кліматичні умови України

Клімат

Розділ «Клімат» умовно можна розподілити на два підрозділи. У першому з них зібрано карти, на яких зображено безпосередньо кліматичні показники, а в іншому - кліматичні ресурси України.

До основних кліматичних показників зокрема слід віднести: сонячну радіацію, радіаційний баланс, температуру повітря та ґрунту, атмосферний тиск, опади, відносну вологість повітря тощо. Також у даному блоці представлено карти основних атмосферних явищ, таких як град, ожеледь, пилові бурі та ін.

Блок карт з інформацією про кліматичні ресурси, тобто природні ресурси у кліматичній системі, які обумовлюють функціонування, різних галузей господарської діяльності людини, містить електронні карти: енергетичних ресурсів, зокрема енергії сонячної радіації та енергії вітру, а також карти показників, що є визначальними для вирощування сільськогосподарських культур, тобто агрокліматичних ресурсів, серед них: сума ефективної температури повітря, тривалість вегетаційного періоду, безморозний період у повітрі та на поверхні ґрунту, запаси продуктивної вологи на поверхні ґрунту та ін.

Таким чином карти, зібрані у розділі «Клімат» не лише дозволяють ознайомитись з кліматичними умовами території, а й дають уявлення про те, яким чином характер територіального розподілу цих умов впливає на розвиток господарства в Україні.

Переглядів: